Coinbase návod ako si založiť účet a získať bonus 10$

Veľké množstvo investorov hľadá zmenáreň, prostredníctvom ktorej môže kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny rýchlo, bezpečne a jednoducho. Presne týmto požiadavkám vyhovuje zmenáreň Coinbase. V tomto článku nájdete Coinbase návod ako si môžete založiť účet (vytvoriť kryptopeňaženku) a získať bonus 10$.

coinbase návod ako si založiť účet

Prečo si vybrať Coinbase?

Ikonka zmenáreň

OVERENÁ ZMENÁREŇ

Coinbase patrí medzi popredných sprostredkovateľov nákupu a predaja kryptomien. Aktuálne (február 2018) má viac ako 10 miliónov spokojných užívateľov.

ikona - zámok

BEZPEČNÝ NÁKUP KRYPTOMIEN

Coinbase je bezpečná a overená zmenáreň. Pre ešte väčšiu bezpečnosť používa 2-faktorovú identifikáciu. Väčšiu časť kryptomien ukladá do bezpečnejších offline peňaženiek (cold wallet).

ikona - peňaženka

KVALITÁ KRYPTOPEŇAŽENKA

Pri založení účtu máte automaticky vytvorenú online peňaženku. Pri vašich pracovných povinnostiach môžete na cestách využívať mobilnú aplikáciu (Android/IOS) vo vašom smartfóne.

ikona - kreditky

OKAMŽITÁ PLATBA KARTOU

V tejto zmenárni si môžete kúpiť kryptomeny aj prostredníctvom platobnej karty. Vďaka platbe kartou môžete za kryptomeny zaplatiť instantne a okamžite ich máte v peňaženke.

.

Zmenáreň Coinbase poskytuje, pre nových klientov, uvítací darček. Ak si založíte účet cez tlačidlo z našej stránky a kúpite kryptomeny v hodnote vyššej ako 100$ (cca 83€), na váš účet sa automaticky pripíše množstvo Bitcoinu v hodnote 10$ (cca 8€).

 

Coinbase návod

Prinášame vám kompletný Coinbase návod ako si založiť účet (vytvoriť kryptopeňaženku) a kúpiť Bitcoin alebo ďalšie kryptomeny. V jednotlivých bodoch si popíšeme všetky kroky, ktoré potrebuje spraviť.

 1. Vyplnenie základných údajov

Po kliknutí na naše žlté tlačidlo „NAVŠTÍVIŤ COINBASE“ sa presuniete na úvodný formulár. Na začiatku stánky sa nachádza oznámenie o tom, že vás pozývame založiť si účet. Ďalej sa v oznámení píše, ak si založíte účet prostredníctvom tejto pozvánky a kúpite kryptomeny v hodnote vyššej ako 100$ (cca 83€) získate bonus 10$ (cca 8€) v hodnote Bitcoinu. Tento bonus obdržíme aj my a podporíte tým našu redakciu, za čo vám vopred ďakujeme.

Môže vás zaujímať: Aktuálny Bitcoin kurz na grafe.

Vo formulári nižšie vyplňte svoje meno, email a vytvorte si heslo. Zaškrtnite políčko, že nie ste robot (reCAPTCHA), potvrďte oboznámenie a kliknite na tlačidlo „Sign Up“.

coinbase kryptopeňaženka vyplnenie základných údajov
 

2. Overenie emailovej adresy

Na zadanú emailovú adresu vám príde overovací email. Štandardne tento email dorazí v priebehu pár minút. Ak vám email po dlhšej dobe neprišiel, skontrolujte si priečinok Spam. Ak sa správa nenachádza ani v zložke Spam, kliknite na nápis „Email didn’t arrive?“ a následne na „Resend email“.

Potvrď svoj email Coinbase peňaženka

Otvorte email, ktorý vám prišiel. Kliknite na tlačidlo „Verify Email Adress“, ktorým potvrdíte svoju emailovú adresu.

potvrdiť email- fotka správy
 

3. Pridanie telefónného čísla

Zadajte svoje telefónne číslo, ktoré bude slúžiť pri 2-faktorovej identifikácii. Na toto telefónne číslo vám, vždy pri prihlásení alebo realizovaní transakcie, príde SMS kód, ktorým potvrdíte danú akciu. Po zadaní čísla kliknite na tlačidlo „Send Code“.

Coinbase návod - pridanie telefónného čísla

Po stlačení tlačidla „Send Code“ vám o chvíľku príde na telefónne číslo SMS správa so 7-miestnym kódom. Tento kód zadajte do políčka a kliknite na tlačidlo „Submit“.

Zadajte SMS kód
 

4. Prihlásenie do účtu

Po zadaní SMS kódu sa môžete prvý krát prihlásiť do svojho účtu. Na úvodnej stránke kliknete na tlačidlo „Sign In“, zadáte váš email, heslo a kliknete na modré tlačidlo „Sign In“.

Prihlásenie sa do Coinbase kryptopeňaženky cez hlavnú stránku

Potom vám príde na vaše telefónne číslo SMS kód, ktorý napíšete do políčka a potvrdíte stlačením tlačidla „Verify“.

2-faktorové overenie pri prihlásení do účtu

Po prihlásení môžete váš účet využívať len ako kryptopeňaženku. Prácu s Coinbase kryptopeňaženkou popisujeme na konci článku.
 

5. Overenie Identity

Aby ste si mohli kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny potrebujete ešte overiť svoju totožnosť. Kliknite preto na nápis „Verify your identity“

Overenie identity - Coinbase návod ako si založiť účet

Svoju totožnosť môžete overiť troma spôsobmi:

 • Passport – pas
 • Driver´s Licence – vodičský preukaz
 • Photo ID  občiansky preukaz

Kliknite na jednu z možností.

Možnosti overenia identity v účte Coinbase.com

Potom si vyberte spôsob nahratia dokumentu:

 • Webcam – svoj doklad totožnosti nasnímate prostredníctvom webkamery v notebooku alebo v smartfóne.
 • Mobile Camera – pri tejto možnosti overenia vám príde SMS správa s unikátnou URL adresou stránky Coinbase, kde prostredníctvom fotoaparátu odfotíte dokument, ktorý sa priamo nahrá do ich aplikácie.

Coinbase skúsenosti vyberte si spôsob nahratia ID dokumentu
 

6. Pridanie platobnej metódy

Na záver potrebujete pridať platobnú metódu.

Pridanie platobnej metódy pri verifikácii účtu

Môžete si vybrať:

 • Bank Account –  za kryptomeny zaplatíte eurami, ktoré si zašlete na vašu Coinbase peňaženku – takzvaná „EUR Wallet“. Bankový prevod trvá 1 – 3 pracovné dni. Ak si zvolíte túto možnosť, potrebujete vyplniť základné údaje (názov banky, IBAN, SWIFT/BIC). Potom musíte svoj bankový účet verifikovať tak, že pošlete malú čiastku (napr. 1€) na bankový účet zmenárne. Je veľmi dôležité, aby ste pri platbe zadali vaše unikátne referenčné číslo – „Reference Number“. Následne na tento bankový účet pošlete finančnú čiastku, za ktorú chcete kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny.
 • Credit/Debit Card – prostredníctvom platobnej karty zaplatíte za kryptomeny instantne a máte ich okamžite uložené vo svojej Coinbase kryptopeňaženke. Ak si zvolíte túto možnosť, potrebujete vyplniť adresu trvalého bydliska a základné údaje o karte (číslo karty, doba platnosti, CVC).

 

Ako kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny?

Veľa začínajúcich investorov a obchodníkov potrebuje pomocnú ruku pri prvom nákupe kryptomien. Preto náš Coinbase návod vám detailne popisuje postup pri kúpe kryptomien. Aktuálne (február 2018) si v tejto zmenárni môžete kúpiť Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. V obrázku si ukážeme návod ako postupovať pri kúpe Bitcoinu.

Coinbase návod ako si kúpiť Bicoin a ďalšie kryptomeny

 1. Kliknite na nápis „Buy/Sell“, ktorý sa nachádza v hornej lište vedľa nápisu „Dashboard“.
 2. Vyberte si možnosť „Buy“. Prostredníctvom možnosti „Sell“, môžete svoje kryptomeny predať za eurá.
 3. Označte kryptomenu, ktorú chcete kúpiť alebo predať.
 4. Zvoľte si platobnú metódu v sekcii „Payment Method“ (platba z „EUR Wallet“alebo platba kartou).
 5. V sekcii „Amount“ zadajte množstvo ktoré chcete nakúpiť alebo predať.
 6. V pravom rámčeku si skontrolujte údaje.
 7. Kliknite na modré tlačidlo, ktorým potvrdíte objednávku.

Zmenáreň Coinbase poskytuje, pre nových klientov, uvítací darček. Ak si založíte účet cez tlačidlo z našej stránky a kúpite kryptomeny v hodnote vyššej ako 100$ (cca 83€), na váš účet sa automaticky pripíše množstvo Bitcoinu v hodnote 10$ (cca 8€).

 

Práca s Coinbase peňaženkou

Zmenáreň momentálne (február 2018) ponúka kryptopeňaženky na úschovu Bitcoinu, Bitcoin Cashu, Etherea a Litecoinu. Ku Coinbase kryptopeňaženke sa dostanete kliknutím na položku „Accounts“, ktorá sa nachádza na vrchnej lište. V ľavom paneli v sekcii „Your Accounts“ nájdete kryptopeňaženky pre jednotlivé kryptomeny.

Coinbase skúsenosti a mini recenzia o svetovej zmenárni
Ak chcete odoslať platbu, jednoducho kliknete na tlačidlo „Send“. V novom okne zadáte adresu príjemcu, množstvo a potvrdíte transakciu SMS kódom.

Pokiaľ chcete prijať od niekoho platbu a zistiť svoju adresu kliknite na tlačidlo „Receive“. Potom sa vám zobrazí správa, v ktorej kliknete na tlačidlo „Show Address“. Následne sa zobrazí vaša unikátna adresa kryptopeňaženky, ktorá pozostáva z kombinácie čísel a písmen.
 

Coinbase skúsenosti a recenzia

So zmenárňou a kryptopeňaženkou Coinbase máme len pozitívne skúsenosti. Oceňujeme jednoduchosť nákupu a celkový prehľad vo svojom účte. Na hlavnej nástenke „Dashboard“ môžete sledovať aktuálne kurzy kryptomien v reálnom čase (v našom osobitnom článku si môžete tiež pozrieť aktuálny Bitcoin kurz).

Zmenáreň pridala 2-faktorovú identifikáciu, ktorá zaisťuje vyššiu bezpečnosť účtov klientov. Coinbase peňaženka je veľmi jednoduchá a prehľadná. Taktiež musíme vyzdvihnúť platbu kartou, pomocou ktorej zaplatíte za kryptomeny okamžite.

xtb xstation maly
xtb xstation velky

Páčil sa vám tento Coinbase návod? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie zo sveta kryptomien.

Ohodnoť tento článok