Prehľad všetkých možností ako kúpiť Bitcoin bezpečne, rýchlo a jednoducho

Čoraz väčšie množstvo spoločností z celého sveta začína akceptovať  Bitcoin ako platidlo za svoje produkty a služby. Veľké množstvo ľudí túto možnosť s radosťou využíva a vymieňa si klasické peniaze za Bitcoiny. V tomto článku sa dozviete, kde môžete výhodne kúpiť Bitcoin a iné populárne kryptomeny v roku 2021.

bitcoin mince s bankovkami - kúpiť bitcoin

Povedzme si najprv kde môžete kúpiť alebo ako môžete získať Bitcoin. Bitcoiny môžete získať viacerými spôsobmi:

 • Nákupom na kryptomenovej burze – Bitcoin a iné kryptomeny môžete kúpiť na burze výmenou za klasické (fiat) peniaze (euro, americký dolár, česká koruna) alebo výmenou za inú populárnu kryptomenu (Ethereum, Dash, Litecoin, Monero a mnoho ďalších).
 • Kúpiť Bitcoin prostredníctvom Bitcoin bankomatu – prostredníctvom BTC bankomatov (bitcoinmat) môžete rýchlo a pohodlne kúpiť Bitcoin. Momentálne (október 2017) sa na Slovensku nachádza 10 Bitcoinových bankomatov.
 • Kúpa Bitcoinu od jednotlivcov – existujú webstránky, ktoré spájajú lokálnych predajcov a kupcov Bitcoinu z celého sveta. Na týchto stránkach si môžete kúpiť Bitcoin aj od jednotlivcov, ktorý sa nachádzajú v blízkosti vášho okolia.
 • Ťažba Bitcoinu – ťaženie Bitcoinu spočíva v overovaní realizovaných transakcií a potvrdzovaní nových blokov. Viac informácií o tom, ako aj vy môžete začať ťažiť Bitcoin nájdete v našom článku: Ako ťažiť Bitcoin.
 • Umožniť zákazníkom zaplatiť za svoje produkty alebo služby Bitcoinom – čoraz viac spoločností, na Slovensku ale i vo svete, umožňuje zaplatiť za svoje služby a produkty Bitcoinom. To isté môžete využiť aj Vy a získať svoje prvé Bitcoiny.
 • CFD obchodovanie – prostredníctvom CFD kontraktov nemusíte Bitcoiny len nakupovať ale môžete profitovať aj z poklesu ceny. Viac informácií o CFD obchodovaní nájdete v závere tohto článku. Na konci článku vám ukážeme možnosť, ako môžete kopírovať ziskových obchodníkov.

Kde kúpiť Bitcoin?

Bitcoin môžete kúpiť na kryptomenovej burze. Na svete ich vzniklo už zopár desiatok a je veľmi dôležité vybrať si dôveryhodného sprostredkovateľa. Na týchto špecializovaných burzách si môžete kúpiť aj ďalšie populárne kryptomeny ako Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash a mnoho ďalších.

coinbase logo, burza kde sa dá kúpiť bitcoin
Coinbase patrí medzi najdôveryhodnejších sprostredkovateľov nákupu a predaja kryptomien na svete. Spoločnosť Coinbase vznikla v roku 2012 a sídli v San Francisku v USA. Služby Coinbase aktuálne využíva (október 2017) 11 miliónov ľudí z celého sveta.

Coinbase funguje na princípe zmenárne. Prostredníctvom Coinbase môžete predať alebo kúpiť Bitcoin, BTC Cash, Ethereum a Litecoin. Po vytvorení účtu máte automaticky vytvorené online peňaženky, v ktorých máte svoje kryptomeny uložené.

Zmenáreň Coinbase poskytuje, pre nových klientov, uvítací darček. Ak si založíte účet cez žlté tlačidlo „NAVŠTÍVIŤ COINBASE“ z našej stránky a kúpite Bitcoin alebo ďalšie kryptomeny v hodnote vyššej ako 100$ (cca 83€), na váš účet sa automaticky pripíše množstvo Bitcoinu v hodnote 10$ (cca 8€).

Ak potrebujete pomoc pri založení účtu, využite náš Coinbase návod, v ktorom sa dozviete, krok po kroku, ako si založiť účet a kúpiť Bitcoin.

 

Ako kúpiť Bitcoin od lokálnych obchodníkov?

Bitcoiny si môžete kúpiť aj bez využitia služieb kryptomenovej burzy. Existujú stránky a fóra, cez ktoré si môžete kúpiť Bitcoin priamo od jednotlivcov.

Na týchto stránkach nájdete jednotlivcov, ktorí ponúkajú, za určitú sumu, svoje Bitcoiny na predaj. Na stránke sa taktiež nachádzajú jednotlivci, ktorí sú ochotní kúpiť Bitcoin. Niektorí predajcovia si cenu za jeden Bitcoin navýšia oproti trhovej hodnote, aby na ňom zarobili. Preto je dobré byť informovaný o aktuálnej trhovej hodnote a nájsť obchodníka, ktorý cenu za jeden BTC má totožnú alebo veľmi podobnú s aktuálnou trhovou cenou.

Na tomto princípe funguje celosvetová sieť LocalBitcoins.

Lolac bitcoins logo - kúpiť bitcoin

Webstránka LocalBitcoins spája obchodníkov s Bitcoinom z celého sveta. Webstránku založil Nikolaus Kangas v roku 2012. Nikolas Kangas pochádza z Fínska.

Po registrácii na stránke si môžete vybrať zo skupiny ľudí, podľa toho či chcete predať alebo kúpiť Bitcoin. Zadáte svoju krajinu a stránka vám zobrazí obchodníkov, ktorí sú ochotný kúpiť alebo  predať svoje Bitcoiny.

 

Kúpa Bitcoinu v Bitcoin bankomate

Digitálnu kryptomenu si môžete kúpiť aj vďaka Bitcoin bankomatu – Bitcoinmatu.

Bitcoin bankomat, kúpiť bitcoin

Prostredníctvom Bitcoin bankomatu, môžete rýchlo a jednoducho kúpiť Bitcoin. Obrázok je zo stránky: bitcoinist.com

Na slovensku sa momentálne (október 2017) nachádza 10 Bitcoinových bankomatov. Tieto BTC bankomaty sa nachádzajú:

 • Bratislava – 6 kusov
 • Košice – 2 kusy
 • Banská Štiavnica – 1 kus
 • Poprad – 1 kus

Prehľad všetkých Bitcoinových bankomatov, ktoré sa nachádzajú na svete nájdete na stránke coinatmradar.com

xtb metatrader ebook maly
xtb metatrader ebook

 

Obchodovanie Bitcoinu prostredníctvom CFD kontraktov

CFD obchodovanie patrí medzi populárne metódy obchodovania Bitcoinu a ďalších známych kryptomien.

CFD (Contract for difference) je finančný derivát, ktorý kopíruje cenu podkladového aktíva. Prostredníctvom CFD kontraktov Bitcoin a iné kryptomeny fyzicky nevlastníte a nepotrebujete si zakladať Bitcoinovú peňaženku. Obchodovanie CFD kontraktov je jednoduchý spôsob ako môžete začať obchodovať Bitcoin a využiť tak jeho rastový potenciál a vysokú volatilitu. Začať obchodovať môžete aj s veľmi malým kapitálom.

CFD obchodovanie Bitcoinu poskytuje kvalitný broker. Na našej úvodnej stránke si môžete vybrať zo svetových brokerov, ktorí poskytujú obchodovanie Bitcoinu a ďalších populárnych kryptomien. Títo brokeri poskytujú pre svojich klientov vynikajúce obchodné podmienky.

 

Ukážka CFD obchodovania

Pozrime sa na príklad obchodu, na ktorom si ukážeme výhody CFD.

Dňa 19.11.2017 cena Bitcoinu začala rotovať oko priemernej ceny 7 830 USD za 1 BTC. Okolo 16:00 cena Bitcoinu prerazila lokálnu rezistenciu, čo mohol využiť technický obchodník pre otvorenie nákupnej pozície. Od prelomu rezistencie nastal výrazný viac ako 100 bodový rast ceny Bitcoinu.

CFD bitcoin obchodovanie ukážka ako kúpiť bitcoin ziskový obchodníci

Fyzický nákup

Ak by ste fyzicky nakúpili 1 BTC za 7 830 USD a predali na cene 7 930 USD, váš zisk predstavuje 100 USD. Aby ste mohli, pri fyzickom nákupe zarobiť na Bitcoine, musíte mať na účte vysokú sumu peňazí a cena Bitcoinu musí rásť (kúpite za lacno predáte za draho).

CFD obchodovanie

Aby ste mohli otvorili nákupnú CFD pozíciu (nazývaná aj ako long pozícia) na cene 7 830 USD za 1 BTC, v objeme 1 lotu ( hodnota 1 Bitcoinu), potrebujete mať na účte 390 USD. Pri obchodovaní Bitcoinu s použitím finančnej páky 1:20, by ste, predajom na cene 7 930 USD, taktiež inkasovali zisk 100 USD.

Môže vás zaujímať: Aktuálny Bitcoin kurz.

Výsledok

 • Fyzický nákup : potrebný vklad na obchod je 7 830 USD, pričom túto sumu riskujete. V danom príklade zisk predstavuje 100 USD a 1,3% zhodnotenie vkladu.
 • CFD obchodovanie :  potrebný vklad pre obchod v objeme 1 lotu (hodnota 1 Bitcoinu) je, vďaka použitej finančnej páke 1:20, len 390 USD, pričom túto sumu riskujete. Výsledný zisk z obchodu je 100 USD, čo predstavuje 26% zhodnotenie vkladu.

Ako vidíte v ukážke, vďaka finančnej páke môžete nakúpiť 1 BTC aj s malou finančnou čiastkou.

Prostredníctvom CFD kontraktov môžete profitovať aj na poklese ceny Bitcoinu, pokiaľ sa obchod vyvíja vo váš prospech. CFD (Contract for difference) v slovenčine znamená kontrakt na vyrovnanie rozdielu. Pri obchodovaní Bitcoinu prostredníctvom CFD kontraktov je Vašim ziskom alebo stratou cenový rozdiel medzi otváracou a uzatváracou cenou. CFD umožňujú otvoriť si predajnú (short) pozíciu.

Viac informácií o CFD kontraktochnájdete v našom sprievodcovi obchodovaním Bitcoinu.
 

Unikátna služba: Kopírovanie populárnych obchodníkov

Najväčšia investičná sieť na svete eToro, okrem nákupu a predaja kryptomien, umožňuje automaticky kopírovať populárnych obchodníkov.

Ako môžete začať kopírovať obchodníkov?

 1. Založíte si obchodný účet u brokera eToro
 2. Vložíte peniaze na svoj účet
 3. Vyberiete si populárneho obchodníka, ktorého chcete kopírovať
 4. Nastavíte výšku investovanej sumy a kliknete na tlačidlo “Kopírovat”

Následne, každý obchod, ktorý otvorí vybraný obchodník sa automatický otvorí aj na vašom účte. Vo videu nižšie si pozrite ako funguje kopírovanie obchodníkov.

 

Viac informácií o kopírovaní obchodníkov nájdete v našej detailnej eToro recenzií.

 

Oplatí sa ešte kúpiť Bitcoin?

Mám kúpiť Bitcoin alebo už mi ušiel vlak? Táto otázka trápi nejedného investora. Poprední svetoví analytici, predpovedajú Bitcoinu ďalší masívny rast na jeho hodnote. Niet sa čomu čudovať, pretože platobná sieť Bitcoinu je postavená na revolučnej technológii nazývanej blockchain. Bitcoin a ostatné kryptomeny sú stále novým neprebádaným územím, ktoré sa neustále vyvíja.

Pozrite si komentár odborníka na kryptomeny – Raroslava Brychtu, ktorý je hlavným analytikom XTB brokera.

 
Predstavili sme si možnosti získania Bitcoinu. Kryptomeny sú mladým trhom, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. Len čas ukáže ako blockchain technológia skutočne ovplyvní platobný systém na celom svete.

Veľa známych odborníkov na digitálne kryptomeny sa zhodujú v názore: Tak ako e-mail zmenil poštu a internet svet informácií, tak Bitcoin navždy zmení platobný systém.

xtb xstation maly
xtb xstation velky

Páčil sa vám tento článok? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie zo sveta kryptomien.

Ohodnoť tento článok