28. apríla 2018

Porovnanie brokerov pre obchodovanie kryptomien

Po minuloročnom krypto boome, kedy všetky populárne kryptomeny na čele s Bitcoinom vyrástli o stovky percent, sa o kryptomeny začína zaujímať čoraz viac obchodníkov a investorov. Tento záujem sa snažia uspokojiť brokeri, ktorí začínajú poskytovať možnosť obchodovať Bitcoin a ďalšie populárne kryptomeny. V tomto článku sme pre vás vytvorili porovnanie brokerov, v ktorom porovnávame popredných brokerov pre obchodovanie kryptomien v roku 2021.

porovnanie brokerov a najlepší brokeri
 

Čo musí spĺňať kvalitný broker?

Kvalitný broker musí spĺňať niekoľko dôležitých kritérií. Naše porovnanie brokerov vám ich postupne popíše.

 • Regulácia – Kvalitní brokeri sú regulovaný inštitúciami, ktoré zabezpečujú dohľad nad poskytovanými službami brokera. Táto regulácia brokerov zabezpečuje prvotriedne obchodné podmienky pre obchodníkov a investorov. Množstvo kryptozmenární a búrz nie sú regulované. Nové burzy a poskytovatelia vznikajú ako huby po daždi a preto treba byť pri výbere brokera pre obchodovanie kryptomien obzvlášť opatrný.
 • Typ brokera – Rozlišujeme dva typy brokerov: Dealing Desk brokeri (Market Maker) alebo No Dealing Desk brokeri (ECN a STP brokeri). Je vhodnejšie sa pozerať po ECN alebo STP brokerovi. Tento typ brokera vám netvorí protistranu pri realizovaní obchodov. Nevzniká tak stret záujmov, ktorý sa vyskytuje pri Market Makerovi.
 • Poplatky – Poplatky hrajú dôležitú rolu pri obchodovaní kryptomien. Pri obchodovaní sa budete stretávať s poplatkom sa realizovanie transakcie a takzvaným rolloverom (swap poplatok), čo znamená poplatok za prenesenie otvorenej obchodnej pozície do nasledujúceho dňa.
 • Spread – Spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou (bid/ask). V praxi znamená, čím je nižší spread tým lepšie. Pri niektorých brokeroch sa môžete stretnúť pri vyššom spreade, avšak za realizovanie obchodu už neplatíte žiaden poplatok.
 • Obchodné platformy – Kvalitní brokeri ponúkajú možnosť obchodovať kryptomeny prostredníctvom profesionálnej obchodnej platformy MetaTrader 4 alebo 5. Množstvo brokerov vyvinulo svoju obchodnú platformu, ktorá poskytuje špičkové obchodovanie kryptomien. Medzi takéto obchodné platformy patrí xStation alebo cTrader.

Môže vás zaujímať: Aktuálny kurz Bitcoinu na grafe.
 

Prečo si vybrať brokera z nášho porovnania?

Ikonka zmenáreň

REGULOVANÍ BROKERI

Vybraní brokeri z tabuľky spadajú pod prísne regulačné úrady, aby zaistili férové podmienky pri obchodovaní. Peniaze klientov majú uložené na osobitných (segregovaných) účtoch.

ikona minca s rukou

NÍZKE POPLATKY

Pri obchodovaní kryptomien, prostredníctvom týchto brokerov platíte nízke alebo žiadne poplatky za realizovanie obchodu. Výška poplatku sa môže líšiť od typu obchodného účtu.

prehľad brokerov obchodné platformy

ŠPIČKOVÉ OBCHODNÉ PLATFORMY

Každý broker z nášho porovnania ponúka pre obchodovanie kryptomien, profesionálne obchodné platformy. Niektorí ponúkajú vlastné vyvinuté špičkové obchodné platformy.

zákaznícka podpora porovnanie brokerov

PRVOTRIEDNA ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Naše porovnanie brokerov sa skladá zo svetových brokerov, ktorí pre svojich klientov poskytujú prvotriednu zákaznícku podporu v množstve svetových jazykov 24h/5 dní v týždni.

Porovnanie brokerov

Obchodujte Bitcoin a ďalšie populárne kryptomeny prostredníctvom svetových brokerov. Ponúkame vám možnosť obchodovať, s Bitcoinom alebo ďalšími finančnými inštrumentmi (menové páry, komodity, akcie a indexy), prostredníctvom svetových brokerov, ktorí pre svojich klientov poskytujú prvotriedne služby. Náš prehľad a porovnanie brokerov vám ušetrí čas pri výbere správneho brokera pre obchodovanie kryptomien.

Títo brokeri poskytujú obchodovanie Bitcoinu a ďalších kryptomien prostredníctvom CFD kontraktov. Vďaka CFD kontraktom sa nemusíte obávať hackerských útokov na kryptoburzy a môžete profitovať aj pri poklese ceny kryptomien, pokiaľ sa obchod vyvýja vo váš prospech. Viac informácií o CFD nájdete v našom článku o obchodovaní Bitcoinu.

Broker Výhody Kryptomeny Finančná Páka Čeština Trading 24/7
etoro logo kryptomeny
 • Najväčšia investičná sieť na svete
 • Možnosť automaticky kopírovať populárnych obchodníkov
 • Revolučná platforma eToro Platform
 • Možnosť investovať aj do reálnych kryptomien (nie cez CFD kontrakty)
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO, BNB, IOTA, TRX, XTZ, ZEC + 14 krížových párov 1:1* poskytuje poskytuje

eToro recenzia

67% CFD účtov retailových investorov stráca peniaze*

xtb ikonka porovnanie brokerov
 • Svetový online broker
 • Slovenská podpora a pobočka v Bratislave
 • Profesionálna obchodná platforma xStation
BTC, ETH, LTC, DASH, XRP, EOS, XLM, BCH, ETC + 16 krížových párov 1:2* poskytuje poskytuje

XTB recenzia

Váš kapitál je spojený s rizikom*

RoboMarkets logo prehľad najlepší brokeri
 • Populárny európsky broker
 • Možnosť obchodovať Bitcoin a ďalších 6 populárnych kryptomien
 • K dispozícií bezplatný nástroj pre tvorbu AOS
BTC, BCH, DASH, ETH, LTC, XRP, EOS 1:2* poskytuje broker kryptomeny

RoboMarkets recenze

Váš kapitál je spojený s rizikom*

pepperstone ikona
 • Prvotriedny ECN broker
 • Regulovaný ASIC a FCA
 • Realizovanie objednávok vďaka technológií EDGE
BTC, BCH, DASH, ETH, LTC 1:2* neposkytuje neposkytuje

Pepperstone recenzia

Váš kapitál je spojený s rizikom*

* Kryptomeny sú volatilný finančný inštrument. Ceny kryptomien môžu veľmi rýchlo kolísať vo veľmi krátkom časovom rámci, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov.
* Na 67%-78% retailových investorských účtov došlo pri obchodovaní CFD k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako CFD kontrakty fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Podrobné vysvetlenie CFD kontraktov nájdete na tejto stránke.
* Finančná páka: Pre retailových klientov je páka obmedzená na 1:2. Toto obmedzenie neplatí pre profesionálnych obchodníkov.

 

S akým kapitálom je vhodné začať obchodovať?

Veľa začínajúcich obchodníkov sa pýta, s akým veľkým kapitálom je vhodné začať obchodovať kryptomeny. Vo všeobecnosti je odporúčaná minimálnu výška kapitálu okolo 400–500€. Toto minimum sa odvíja od minimálnej veľkosti pozície a finančnej páky, aby ste mohli aj pri takto malom kapitále riskovať na jeden obchod 1-3% z účtu, ako to robia profesionálni obchodníci.

Optimálna výška kapitálu pre začínajúcich obchodníkov sa pohybuje od 1 000€ a viac.
 

Ako si založiť účet?

Demo účet

Založiť si demo účet je veľmi jednoduché.

 1. Vo formulári na stránke brokera je potrebné vyplniť svoje základné osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu, prostredníctvom ktorej budete využívať všetky funkcie obchodnej platformy ako na reálnom účte.
 4. Demo účet je vytvorený.

Jediný rozdiel oproti reálnemu účtu je ten, že v demo účte môžete obchodovať len s fiktívnym kapitálom. Prostredníctvom demo účtu môžete využívať všetky funkcie obchodnej platformy ako na reálnom účte. Založenie demo účtu je zdarma.

Reálny účet

Založenie reálneho účtu je zdarma a zaberie vám o trochu viac času.

 1. Vo formulári na stránke brokera je potrebné vyplniť svoje základne osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Preukážete svoju totožnosť jedným dokladom totožnosti (napr. občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas) a faktúrou (napr. o zaplatení telefónu, elektriny, plynu a pod.). Kópie týchto dokumentov nahráte priamo do formulára na stránke brokera alebo ich môžete poslať prostredníctvom e-mailu.
 4. Počkáte, kým vaša totožnosť bude overená.
 5. Po overení totožnosti si zvolíte jednu z možností prevedenia finančných prostriedkov na váš obchodný účet.
 6. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu.
 7. Po úspešnom prevedení peňazí na účet je celá registrácia založenia reálneho účtu kompletná a môžete začať obchodovať.

Ak máte akýkoľvek problém pri založení účtu a neviete si dať rady, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.
 

Porovnanie brokerov – záver

V závere článku si pozrite video, v ktorom analytik brokera XTB, vysvetľuje, ako si vybrať kvalitného brokera.

 
Veríme, že vám naše porovnanie brokerov uľahčilo a zjednodušilo výber brokera. Výber brokera určite nepodceňujte. V závere vám prajeme úspešný štart do sveta obchodovania kryptomien. Kryptomeny sú stále len na začiatku svojho potenciálu a určite sa máme ešte na čo tešiť.
 
 
Bolo pre vás toto porovnanie brokerov užitočné? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie zo sveta obchodovania kryptomien.

Ohodnoť tento článok

[kkstarratings]